Laboratorium przyszłości - realizacja rok 2023

Laboratoria Przyszłości – styczeń 2023

Dzieci z grupy 0B rozwijały na zajęciach swoje myślenie kreatywne,  doskonale się przy tym bawiąc. Ich zadaniem był podział klocków KORBO według określonej cechy. Klasyfikowały klocki według kształtu i koloru, układały z nich szeregi. Określały kierunki i ustalały położenie elementów względem własnej osoby. Dzięki temu ćwiczyły orientację przestrzenną.

Laboratoria Przyszłości – luty 2023

Uczniowie klasy 2d wykorzystywali klocki Korbo  otrzymane z programu „Laboratoria Przyszłości” podczas zajęć edukacyjnych. Zajęcia z wykorzystaniem klocków miały na celu rozwijanie sprawności manualnej, współpracy oraz wyobraźni.

Laboratoria Przyszłości – marzec 2023

W marcu w klasie 8c realizowany był temat: Pole i objętość ostrosłupów. Odcinki w ostrosłupach. Podczas lekcji wykorzystano szkielety ostrosłupów. Posłużyły one do omawiania własności ostrosłupów oraz do zobrazowania wyglądu ostrosłupa na podstawie jego nazwy. Na następnych lekcjach obliczaliśmy pola i objętości ostrosłupów. Wykorzystując nici włóczki, na szkieletach zaznaczaliśmy odcinki, których długość liczyliśmy, wykorzystując twierdzenie Pitagorasa.

Laboratoria Przyszłości – kwiecień 2023

W kwietniu dzieci z klasy 2e bawiły się klockami Korbo. Uczniowie podzieleni na grupy mieli za zadanie wykorzystać klocki do ułożenia tabliczki mnożenia.

Laboratoria Przyszłości – maj 2023

Podczas zajęć dydaktycznych uczniowie poznając litery, mieli możliwość kreatywnego przedstawienia ich w formie przestrzennej wykorzystując klocki.

Laboratoria Przyszłości – czerwiec 2023

Uczniowie z oddziałów zerowych,  dzięki mobilnemu głośnikowi IBIZA,  miały okazję zaprezentować swoje zdolności wokalne. Podczas wiosennej edycji karaoke wykonywały utwór pt.: „Maszeruje wiosna”. Śpiewanie  z wykorzystaniem przenośnego zestawu nagłośnieniowego sprawiło dzieciom wiele radości , a niektóre z nich czuły się z mikrofonem w ręce jak ryba w wodzie.