Laboratorium przyszłości - realizacja rok 2022

Wrzesień 2022

Wrzesień upłynął w świetlicy pod hasłem kreatywnych działań z wykorzystaniem klocków zakupionych w ramach Laboratoriów Przyszłości. Zorganizowaliśmy zabawy konstrukcyjne pobudzające wyobraźnię i logiczne myślenie. Dzieci w grupach robiły węże, zliczając ich poszczególne elementy, czyli liczbę klocków i zastanawiając się, ile trzeba dodać lub odjąć, aby uzyskać wskazaną liczbę.

Październik 2022

W czasie lekcji chemii w klasach 8 podczas realizacji tematów  z działu „Kwasy i sole” były wykorzystywane tabele rozpuszczalności wodorotlenków i soli.

Listopad 2022

W listopadzie dzieci z klasy 2e bawiły się klockami edukacyjnymi Korbo. Dowiedziały się,  jak wygląda koło zębate, następnie podzieliły się na dwie drużyny i wzięły udział w wyścigach. Zespoły miały za zadanie stworzyć jak najdłuższego węża. Po zakończonym zadaniu dzieci liczyły z ilu kół  składa się ich wąż. Wygrała ta drużyna,  która ułożyła dłuższego węża.

Grudzień 2022

W grudniu w klasie 6c odbyła się lekcja matematyki na temat: Czworokąty i inne wielokąty - własności.  W trakcie lekcji została wykorzystana pomoc dydaktyczna z Laboratoriów Przyszłości w postaci planszy dydaktycznej. Plansza posłużyła do przypomnienia własności czworokątów, co uczniowie mogli  wykorzystać w rozwiązywaniu kolejnych zadań.