O świetlicy słów kilka

Świetlica w naszej szkole jest otwarta

codziennie w godzinach 6:45 – 17:00.

Uczęszczają do niej dzieci z klas I-III.

W świetlicy odbywają się różnego rodzaju zajęcia  m.in. „żywego słowa” nawiązujące do zajęć tematycznych. Razem z dziećmi czytane są ciekawostki z różnych dziedzin wiedzy, nowości z Biblioteki, rozwiązywane są zagadki, rebusy, prowadzone są quizy tematyczne. Dzieci maja możliwość korzystania z różnorodnych gier, również edukacyjnych wspierających rozwój.

W świetlicy odbywają się również zajęcia integracyjne: gry i zabawy mające na celu kształtowanie spostrzegawczości i koncentracji uwagi, prawidłowych relacji z rówieśnikami, zręczności i integracji. Uczniowie mają też możliwość rozwijania swoich zainteresowań, jak też uczenia się bycia we wzajemnych relacjach.

Prowadzimy tez zajęcia plastyczno-techniczne, na których dzieci wykonują prace płaskie jak i przestrzenne będące ozdobą naszej sali, korytarza szkolnego oraz stołówki.

Poniżej zamieszczamy kilka zdjęć prac wykonanych przez dzieci oraz miłośników budowania z klocków.